Bez kategorii

Staż – jak to wygląda w fabryce?

Bez pracy nie ma doświadczenia, ale bez doświadczenia nie ma pracy – taka myśl przyświeca studentom, którzy zaczynają myśleć o ścieżce swojej kariery. Poważne doświadczenie najłatwiej zdobywać poprzez programy stażowe oferowane przez poszczególne firmy. Wystarczy rozejrzeć się za odpowiednim ogłoszenie, wysłać swoją aplikację i miejmy nadzieję – czekać na zaproszenie na rozmowę!

Ile trwa staż?

Zwykle staże trwają od jednego do trzech miesięcy. Przez ten czas stażysta jest wprowadzany do zespołu i otrzymuje wstępnie dość proste zadania, które z czasem będą różniły się trudnością. Ma to na celu płynne wprowadzenie w struktury firmy, a przez wykonywane obowiązki mają na celu pokazanie pracodawcy to, że będzie wartościowym członkiem teamu. Pozytywne przejście stażu kończy się najczęściej zatrudnieniem na stałe, stąd też warto się postarać!

Doświadczenie

W dzisiejszych czasach coraz ciężej o pracę dla studenta w logistyce. jednak mówimy tutaj także o innych branżach. Same studia nie są wystarczające, aby skutecznie konkurować na rynku pracy więc aby zwiększyć nasze szanse, warto starać się o staże w firmach, które zajmują się tym, co nas interesuje. Zdobędziemy w ten sposób to, co w dłuższej perspektywie będzie bezcenne – doświadczenie.

Wynagrodzenie

Istotnym zagadnieniem w zakresie stażu jest kwestią, którą bywa nieco kłopotliwa, czyli wynagrodzenie. Czasami warto wziąć pod uwagę nie tylko kwestie finansowe, ale również to, czy staż (a potem praca) w danej firmie pozwoli nam na rozwinięcie skrzydeł w branży. Niekiedy zdarza się, że zwykłe odpowiedzenie na pozornie nieatrakcyjne ogłoszenie może stać się początkiem świetnej przygody!

Podsumowanie

Droga do naszej pierwszej „poważnej” pracy może być naprawdę wyboista. Warto się do niej dobrze przygotować, a nic nie zrobi tego lepiej niż odbycie stażu przygotowującego nas do niej w którejś z firm na rynku. Postarajmy się, aby wypaść na nim świetnie, zarówno pod względem inicjatywy, jak i umiejętności, a sami zobaczycie – będzie warto!