Bez kategorii

Krótkoterminowy wynajem mieszkań – dobry biznes?

W ciągu ostatnich lat możemy dostrzec trend, który pokazuje nam, że coraz większa ilość ludzi preferuje wynajmować na wakacjach całe mieszkania! Jest to świetna alternatywa dla wynajmujących, którzy szukają odpoczynku w danym miejscu. Być może są oni zbudzeni hotelami i wolą nieco więcej prywatności i swobody. Co z właścicielami takich mieszkań- czy to się opłaca?

Dlaczego?

Popularność takiego rozwiązania zdecydowanie jest na rękę takim osobom, gdyż mogą stale zarabiać, mimo okresu wakacyjnego. Wiemy, jak to jest: w ciągu roku często wynajmuje się lokum studentom lub innym osobom, które potrzebują zakwaterowania w ciągu „roku szkolnego”. Jeżeli przygotujemy interesującą ofertę, możemy zminimalizować straty poniesione w takich pustych okresach.

Potencjalne zyski

Dla niedowiarków, mamy krótkie zestawienie tego, co czeka na horyzoncie, wystarczy spojrzeć na miasta turystyczne, tak Warszawa czy Kraków – tam za nocleg na jedną noc możemy spodziewać się ceny 70-80 złotych za osobę. Tylko co z tego? Zgodnie z trendem, wynajmując całe mieszkanie na krotki okres, możemy się całkiem dobrze obłowić! Nawet gdy cena za wynajem będzie niższa (załóżmy 50 złotych) i konkurencyjna dla hoteli, hosteli i tego typu miejsc, za tygodniowy wynajem lokalu dla 4-osobowej rodziny zarobimy 1400 złotych!

Nie wszystko się nadaje

Oczywiście nie można żyć w przekonaniu, że każde mieszkanie będzie interesującym kąskiem dla wynajmującego. Liczy się nie tylko sam metraż, ale też lokalizacja! Bliskość komunikacji miejskiej czy najpopularniejszych atrakcji jest dla potencjalnego Klienta najważniejszymi kwestiami. Właśnie dlatego największą popularnością będą się cieszyły mieszkania jak najbliżej centrum miasta.

Podsumowanie

Mimo tego, że wydaje się, że taki wynajem jest prostym sposobem na dopływ gotówki do naszego portfela, należy włożyć w niego trochę pracy. Pomijamy tutaj zakup lokalu, ale pamiętajmy o kwestiach pokroju ubezpieczenia, montażu systemów antywłamaniowych czy ewentualnej naprawie szkód. Jednak gdy będziemy prężnie działać, czekają nasz spore zyski!