Bez kategorii

Czy posiadanie gotówki ma sens?

Niektórzy mogą się zastanawiać nad tym, czy w czasach tak rozwiniętej bankowości internetowej, warto jeszcze trzymać gotówkę w portfelu. Dziś przecież każdy z nas ma kartę płatniczą, a bankomaty znajdziemy praktycznie na rogu każdej ulicy. Wciąż jednak istnieje pewna grupa ludzi, która z uporem maniaka nosi papierowy pieniądz w swoich kieszeniach. Czy jest sens?

Bezpieczeństwo pieniędzy

Zaczniemy dzisiejsze rozważania od kwestii bezpieczeństwa pieniędzy.gotówka amerykańska Wyobraźmy sobie, że wszystkie nasze oszczędności nosimy w naszym portfelu. Wystarczy, że go zgubimy i od razy tracimy wszystko, co mamy! Spójrzcie na to, jak zachowują się najbogatsi – nie epatują bogactwem, a swoje fortuny trzymają na kontach bankowych! Gubiąc kartę, w prosty sposób możemy ja zastrzec i problem znika. Wyrabiamy nową kartę i żyjemy tak, jakby się nic nie stało!

Kontrola

gotówka w rulonieWielkim plusem korzystania z takiego rozwiązania jest proste kontrolowanie naszych wydatków i regulowanie naszego budżetu domowego. Wystarczy przecież zalogować się na swoje konto i od razu widzimy, kiedy kupiliśmy konkretne produkty, a kiedy wydaliśmy niepotrzebne pieniądze na batonika. W płaceniu gotówką jest to znacznie trudniejsze, gdyż zadajmy sobie pytanie – kto zbiera wszystkie paragony?

Zacofane firmy

Dziś przedsiębiorcy, którzy zamykają się na płacenie kartą, niepotrzebnie tracą potencjalnych klientów. Czy naprawdę terminal płatniczy i drobne płatności są warte utraty tak ogromnej rzeszy odbiorców? Niektórzy z nas mogą nie czuć się komfortowo z dużą ilością gotówki lub brzęczącymi monetami. Ani to komfortowe, ani bezpieczne. Czas zrewidować swoje poglądy na temat bankowości elektronicznej!

Podsumowanie

Według nas gotówką będzie stopniowo traciła na znaczeniu i spokojnie można założyć, że z czasem dojdzie do jej wycofania na rzecz płatności elektronicznych. W krajach pokroju Szwecji już teraz dokonuje się likwidacji wszystkich monet, aby ułatwić wszystkim życie – także tobie! Jesteśmy świadkami rewolucji!